Mikro web site nedir?
 

Mikro web site nedir?

Mikro Web Site Nedir Nasıl Yapılır?

Mikro site web sitenizdeki satışa sunmak istediğiniz en çok aramalarda ve kampanyalarda ürüne özel veya hizmete yapılmış sade ve az detayı olan siteye mikro site denir.

Mikro site ne işe yarar ve nasıl kullanılır?
Örnek vermek gerekirse internet üzerinden bir ürünü arayan kişiler, firma ismi yada marka ismi yerine direk ürünü yazıyorlar, yani firma adı yerine tencere veya döküm tava gibi yazdıkları zaman, mikro siteye sahip olan ve sadece o sitede tencere ile ilgili bilgiler görseller var ise,

Google aramalarında ürün odaklı listelemede sizin mikro web sitenizi, keşfederek mikro sitenizdeki ürünü tıklatıp veya daha detaylı bilgi al sisteminde kendi web sitenizin bulunduğu tencere ürünlerine mikro sitenizden ziyaretçileri yönlendirmiş olursunuz, ve ürüne veya kampanyanıza özel çalışma sayesinde daha hızlı satış elde etmiş olursunuz,

Mikro site için Gerekli Çalışmalar
1 Mikro siteyi hangi hizmete veya ürüne yapacaksınız?
2 Etkili bir alan adı seçimi yapmalısınız.
3 Ürün veya hizmet başlık açıklamalarını iyi seçmelisiniz.
4 Görseller, oldukça etkili anlaşılır ve kaliteli resimler kullanmalısınız.
5 Mikro siteden kendi sitenize gidecek link sayfa yapısı.

Mikro sitenin amacını belirleyelim örnek bir ürünümüz kışlık mont olduğunu düşünelim, bu montumuza kampanya yaptık elimizde çok var, ve tüketicimiz bu montu aslında sitemizde görse alır.

Fakat sitemize ziyaretçi çekemiyoruz, çeksek de diğer ürünlere bakarken monta sıra gelmeden çıkıp gidiyor, montu ön sayfama koysam diğer ürünlere erişim olmadan ziyaretçi yine çıkıyor.
İşte bizimde tam istediğimiz olay burası yani biz monta bir mikro site yaptığımızı düşünelim ürünü seçtik.

Peki mikro sitemizin alan adı ne olmalı?
Kendimizi tüketici olarak düşünelim ve bir mont arasak Google ve benzeri arama motorlarında, ne diye aratırız kışlık mont, deri mont, kapşonlu mont, çıtçıtlı mont vb. Ozaman örnekteki gibi bir alan adı seçmeliyiz kapsonlumont . com vb. uzantılar olabilir.

Ürüne uygun bir boş alan adını bulduk diyelim ve web sitemizi de kurduk, kurulum sonrası sitemizi düzenleyelim ana sayfamızda bahsi geçen bir ürünümüz dışında başka bir ürün eklemeyelim, çünkü bu sitemiz mikro site olacak.
Buradaki tanıtım sadece belirlediğimiz ürün için düzenleme yapacağız, ürün resimlerimizi slider ve ana sayfadaki alanlara ekledik ve ürünle alakalı başlıklarımızı yazdık, ürün özellikleri açıklama ve etiketlerimiz ide yazdık.

Site ana sayfamızda bulunan açıklamaların altındaki butonlara da satın al veya detaylı incele, farklı seçeneklere göz at şeklinde buton adını değiştirdik. Butona tıklanacak linkimizi de yazıyoruz.
Tabi bu link asıl satış yaptığımız web sitemizde bulunan ürünün kendi sayfasının linkini yazmalısınız, mikro siteden çıktığını kullanıcıya çok yansıtmamalıyız direk ürünün bulunduğu sayfaya giden kullanıcı bilgileri aynı fiyatı ve satın alınabilirliğini görünce işlemi başarılı bir şekilde tamamlamış oluyoruz.

Mikro sitenizin adı aranan içerikler ile ilgili olduğu için arama motorlarında direk ürün adıyla arama yapan kullanıcılara erişmek daha hızlı olacaktır.

TEMASTA OLSOSYAL HESAPLAR
Marka bilinirliği pazarlamada en prestijli ve getirisi yüksek kalıcı reklam stratejisidir. Firmamız yaptığı sanal çalışmalar nedeni ile müşteri garantisi ve satış garantisi gibi bir taahhüt’ te bulunmamaktadır.
KONUMBAKIRKÖY
İSTANBUL TÜRKİYE
DİJİTAL REKLAMLARHİZMETLER
TEMASTA OLSOSYAL HESAPLAR
Marka bilinirliği pazarlamada en prestijli ve getirisi yüksek kalıcı reklam stratejisidir.
Firmamız yaptığı sanal çalışmalar nedeni ile müşteri garantisi ve satış garantisi gibi bir taahhüt’ te bulunmamaktadır.